Ferie czas rozpocząć

 Od 15 stycznia uczniowie z województwa świętokrzyskiego jako pierwsi rozpoczną ferie zimowe.

Na razie zimy nie widać. Ale od 15 stycznia uczniowie skarżyskich szkół pójdą na zasłużony odpoczynek po nauce w I semestrze. Ich ferie potrwają do 26 stycznia. Referat Zdrowia Wydziału Oświaty, Kultury i Zdrowia Urzędu Miasta w Skarżysku-Kamiennej w tym roku finansuje: bezpłatne seanse filmowe w Miejskim Centrum Kultury, zimowiska organizowane w Szkole Podstawowej Nr 3, 5 i 8 oraz ferie organizowane przez świetlice środowiskowe w Zespole Charytatywnym Caritas przy Parafii NSJ, Zespole Charytatywnym Caritas przy Parafii Św. Józefa, Parafii Ostrobramskiej, Stowarzyszeniu Społecznym „Wzajemna Pomoc”, TPD o /reg,, TPD o/miejski. Pieniądze pochodzą ze środków przeznaczonych na realizację gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz innych uzależnień na roku 2007.

W tym roku z zimowisk w szkołach skorzysta: 150 dzieci w SP Nr 8, 60 dzieci – w SP nr 5, 75 dzieci – w SP Nr 3 oraz 30 dzieci w Klubie MSM. Każde dziecko na zimowisku ma zapewnione materiały papiernicze, wyżywienie, wejście na basen oraz wyjazd na kulig. Urząd Miasta sfinansował także wynagrodzenie dla 16 wychowawców na zimowiskach i 3 kierowników.

Ponadto będą się odbywały otwarte zajęcia sportowe dla grup zorganizowanych w Gimnazjum Nr 1, 2 i 3. Referat Oświaty zabezpieczył i tu wynagrodzenia dla 6 nauczycieli oraz wyjścia na basen dla każdej ze szkół.

Tradycyjnie już wypoczynek podczas ferii zimowych przygotowuje Zimowa Akademia Karate. Będzie już to dziesiąta edycja tego przedsięwzięcia.
- Od 15 do 26 stycznia, a więc przez cały okres ferii w Szkole Podstawowej Nr 1 będziemy prowadzić zajęcia dla dzieci. Udział w naszych zimowiskach jest bezpłatny. Zajęcia są prowadzone od poniedziałku do piątku w godz. 11-14 – zapowiada Zbigniew Zaborski, organizator Zimowej Akademii Karate. - Planujemy ciekawe zajęcia sportowe, wyjścia na basen, do kina, ognisko. Planujemy dwie wycieczki do Aqua Parku do Krakowa oraz do Zakopanego. Zorganizowanie takiego wypoczynku było możliwe dzięki pomocy finansowej Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego oraz sponsorów.

O dzieciakach nie zapomniała również Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Skarżysku-Kamiennej.

Rewitalizacja Rejów

bip

um

um

Zapytaj prezydenta

zapytaj-prezydenta

odpowiedzi-prezydenta

Wydarzenia i zaproszenia

luty 2008
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29    

projekty-unia

projekty-unia

ppbz

ppbz

ppbz

ppbz

 

dzu

button na stronę


Urząd Miasta w Skarżysku - Kamiennej
26 – 110 Skarżysko – Kamienna
ul. Sikorskiego 18


NIP 663 182 38 43
REGON 000516175tel. sekretariat Prezydenta Miasta
41 25 20 100


tel. Sekretariat zastępców Prezydenta Miasta
41 25 20 101

e-mail: poczta@um.skarzysko.pl


www.skarzysko.pl
www.umskarzysko.bip.doc.pl

 herb skarzyska

 

 

 

 

 

 

 

 


Copyright 2011 www.skarzysko.pl - Wszystkie Prawa Zastrzeżone - Żadna część jak i całość materiałów, zdjęć, filmów zawartych w portalu www.skarzysko.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie.
Wszelkie wyżej wymienione postępowanie bez pisemnej zgody ADMINISTRATORA strony www.skarzysko.pl jest ZABRONIONE!

Kontakt z administratorem: m.malik@um.skarzysko.pl